OpenKM zawiera moduł czytania i identyfikacji kodów kreskowych. Moduł kodów kreskowych wspiera następujące formaty i dzięki architekturze plug-in OpenKM, jest łatwo rozszerzalny do innych formatów.
To numeryczny kod kreskowy o wysokiej gęstości. Ponadto zawiera cztery znaki specjalne (A, B, C, D), które nie pojawiają się w interpretacji kodu. Ten kod kreskowy ma różną długość i nie ma sumy kontrolnej.
Kod kreskowy Code 128 jest alfanumerycznym kodem, który może skodyfikować 106 różnych znaków, o zmiennej długości i zawiera sumę kontrolną. Ma doskonałą akceptację w zakresie logistyki, obsługi paczek, etykietowania produktów, biletów i aplikacji pocztowych.
Praktycznie wszystkie produkty sprzedawane w USA używają kodu kreskowego UPC-A. Zawiera 12 cyfr. Pierwsze sześć zostaje przydzielone przez "Uniform Code Council". Pięć służy do identyfikacji produktu. Ostatnia cyfra to suma kontrolna. Kod kreskowy UPC-E jest przyciętą wersją UPC-A, jest używany, gdy brakuje miejsca na standardowy kod UPC-A.
Kod kreskowy Code39 był pierwszym alfanumerycznym kodem wprowadzanym na rynek, charakteryzującym się średnią gęstością, będąc jednocześnie najczęściej wykorzystywanym (nie komercyjnym). Ten kod jest detektorem błędów, który sprawia, że użycie sumy kontrolnej nie jest obowiązkowe. Musi zaczynać się i kończyć gwiazdką (*). Jest używany głównie w wojskowych i rządowych specyfikacjach.
Istnieją dwie wersje EAN (European Article Numbering), EAN 8 i EAN 13, które umożliwiają skodyfikowanie odpowiednio 8 i 13 cyfr. Jest to kod liczbowy i zawiera sumę kontrolną. Kod kreskowy EAN 13 jest stosowany w większości europejskich produktów komercyjnych.
Kody kreskowe RSS 14 (Reduce Space Symbols) kodują pełną 14-cyfrową identyfikację przedmiotu EAN.UCC w symbolu, który może być skanowany dookólnie przez odpowiednio skonfigurowane skanery laserowe w punktach sprzedaży. Jest to najnowszy typ kodów kreskowych do ograniczonej przestrzeni identyfikacji z "EAN International" i "Uniform Code Council". Kody kreskowe RSS są zwykle używane w przemyśle spożywczym i opiece zdrowotnej, gdzie przedmioty są zbyt małe, aby umożliwić korzystanie z innych symboli kodów kreskowych.
Code 93 został opracowany w celu uzupełnienia standardowego Code 39. Jest to kod alfanumeryczny o wysokiej gęstości, który obsługuje kompletny zestaw znaków ASCII bez dwuznaczności jego poprzednika. Kod kreskowy może mieć różną długość i wymaga dwóch znaków kontrolnych. Jest używany w logistyce oraz usługach paczkowych i pocztowych.
ITF-14 (przeplatane dwie z pięciu) to implementacja GS1 do kodyfikacji artykułów komercyjnych. Symbole ITF-14 są zwykle używane w procesach pakowania produktów. ITF-14 zawsze koduje 14 cyfr.
RSS Expanded jest w stanie kodować 74 znaki numeryczne lub 41 znaków alfabetycznych i jest zwykle używany w punktach sprzedaży detalicznej. Odczyt jest jednokierunkowy, podobnie jak RSS-14.
Dane Matrix to dwuwymiarowy system kodyfikacji, który umożliwia generowanie dużej ilości informacji w bardzo ograniczonym formacie, z wysoką wiarygodnością odczytu dzięki systemom redundancji informacji i korekcji błędów. Używanie tego typu kodów jest zalecane dla komponentów elektronicznych.
Nazwany na podstawie podobieństwa wzoru centralnego do piramidy Azteków, może wykorzystywać mniej miejsca niż inne kody kreskowe, ponieważ nie musi być otoczona pustym polem.
PDF417 jest kodem wielowierszowym, ciągłym, o zmiennej długości i o dużej pojemności przechowywania informacji. Jest to przenośny plik, ma pojemność do 1800 znaków numerycznych, alfanumerycznych i specjalnych. Posiada mechanizmy wykrywania i korekcji błędów: dziewięć poziomów bezpieczeństwa, które umożliwiają pomyślny odczyt i dekodowanie, nawet gdy uszkodzenie kodu wynosi 40%. Jest używany w różnych sektorach, takich jak przemysł, bankowość, obsługa paczek czy logistyka.
Kod QR (Kod szybkiego reagowania) to moduł do przechowywania informacji w macierzy danych lub w formacie dwuwymiarowego kodu kreskowego. Charakteryzuje się trzema kwadratami znajdującymi się w rogach, co pozwala czytnikowi szybko wykryć pozycję kodu.